Jak trénovat angličtinu přes WhatsApp?

Napadlo vás někdy, že aplikaci ve vašem mobilu, kterou denodenně používáte pro posílání zpráv známým, přátelům či rodině, můžete taky úžasně využít k procvičování angličtiny?

Řeč je o aplikaci WhatsApp, kterou už dneska používáme prakticky denodenně, a díky které můžeme  s lidmi, s kterými se tak často nevidíme, zůstat v kontaktu a je úplně jedno, kde se každý z nás zrovna nachází. To znamená, že váš každodenní přístup k WhatsAppu se může rovnat vašemu denodennímu kontaktu s angličtinou!

Totiž, i když se sami „dokopete“ k denodennímu tréningu angličtiny a to i se sebelepší učebnicí ( a že jich je dneska už nepřeberné množství), pořád tomu bude něco scházet.

Něco, čemu se říká „zpětná vazba“ neboli feedback. Někdo, kdo vám při tom vašem snažení řekne: „Jo, takhle se to řekne./ Takhle to vyslovuješ správně.“ nebo „Nene, výslovnost je jiná, takhle ti druhý nebude rozumět nebo tě špatně pochopí./ Nemusíš se striktně držet téhleté fráze v učebnici – jde to říct i jinak.“, apod.

A právě díky aplikaci WhatsApp tohle všechno lze zařídit: WhatsApp má totiž, kromě běžného posílání textových zpráv, ještě jednu naprosto skvělou funkci a tou je hlasová zpráva – Voice clip, která pro rozmluvení  se v angličtině funguje naprosto skvěle!

Díky téhle funkci vám totiž na základě vašich hlasových zpráv v angličtině, může někdo na druhé straně dělat „zrcadlo“ a na ty vaše zprávy reagovat a navíc vám poskytnout tu potřebnou zpětnou vazbu, která je zásadní pro váš další posun v angličtině. Najednou se tedy vaše učení angličtiny, vaše rozmlouvání se v angličtině a váš kontakt s angličtinou dostává do úplně jiné dimenze!

Co konkrétně může udělat WhatsApp pro vás a vaši angličtinu? :-)

  • S angličtinou můžete být neustále v kontaktu, kamkoli se vydáte!  – stejně jako máte svůj mobil pořád po ruce, tak i angličtinu ve vašem WhatsAppu můžete mít neustále k dispozici! A je úplně jedno, jestli jste zrovna v práci, kde si právě dáváte na chvilku pauzu, jestli zrovna čekáte na děti před školkou, jestli máte chvilku v posteli před spaním, anebo sedíte ve vlaku. Kontakt s angličtinou můžete mít jednoduše všude s sebou, a tím si její procvičování konečně zpravidelníte! A díky tomu už od vás nikdo nikdy neuslyší, že angličtinu nelze procvičovat pravidelně každý den!
  • Postupně vás zbaví ostychu z mluvení! – uvnitř vašeho mobilu, to totiž může angličtinou žít! Nepřeháním! Můžete si snadno založit uzavřenou skupinu, ve které se takových, jako jste vy může sejít víc a s těmi se pak vzájemně můžete podporovat. A uvidíte, že i odpovědi a komentáře ostatních vás nejen posunou, ale taky uklidní, že v tom z daleka nejste sami. A ještě navíc můžete v klidu veškerý svůj stud a obavy z dělání chyb hodit za hlavu, protože se s ostatními ve skupince navzájem nevidíte! ;-)
  • Šetří váš čas!  – stejně, jako se kdysi používali záznamníky, když jsme toho druhého nemohli zastihnout, tak i vy nemusíte být pořád online: hlasovku si přehrajete až tehdy, když máte čas. A úplně nejlepší je, že se k hlasovým zprávám, můžete kdykoli vracet a pouštět si je třeba milionkrát pořád dokola, a tak si je pořád připomínat.
A protože nám to nedalo a chtěli jsme vám ten denodenní kontakt s angličtinou dopřát, vytvořili jsme pro vás zbrusu nový a jedinečný 1. WhatsApp kurz angličtiny Finally I Speak!, ve kterém se v 5 týdnech nejen rozmluvíte, ale navíc se připravíte na sezónu plnou cestování!

PŘESTAŇME SE PODCEŇOVAT, VYMLOUVAT SE NA NEDOSTATEK ČASU NEBO NA TO, ŽE NEŽIJEME V ZAHRANIČÍ A SPOLEČNĚ SE POSTAVME HRŮZÁM A STRACHU Z MLUVENÍ. :-) Startujeme už 27.5. 2019!

Těšíme se na vás uvnitř. Janča a Vendy (autorka článku, spoluautorka a zpětná vazba kurzu:-))

Jana Kochová
Mou velkou vášní je práce s lidmi a jejich jazykovými radostmi i starostmi. Učím své klienty, jak zvládnout angličtinu přirozeně a s úsměvem. Díky svým lektorským zkušenostem ráda inspiruji další lektory a učitele, kteří mají chuť a odvahu něco změnit, k vytváření lekcí, které baví, a opravdu naučí. Nadšená lektorka angličtiny a ještě nadšenější propagátorka výuky jazyků přes Skype. Autorka e-booku pro studenty: 5 tipů, jak být s angličtinou na koni a e-booků pro lektory: 3 lekce angličtiny, které budou bavit a Anglická gramatika hravě. Autorka unikátní Velké obrázkové sady 171 anglických nepravidelných sloves a zakladatelka projektu LANGON - jazyky online. Můj příběh si můžete přečíst tady.>>> Připojte se ke mně na Facebooku.>>>

Stáhněte si 20 obrázkových kartiček ZDARMA a zatočte už konečně s nepravidelnými slovesy!

Komentáře