Hledáte super anglickou hru? A tuhle znáte?

Řekněte sami: kdo by se čas od času rád nepobavil a nezahrál si nějakou tu hru. Tip na jednu takovou anglickou bych pro vás měla. Nejen, že se při ní pobavíte, ještě se i něco naučíte!

Konec tajností. Hra se jmenuje Don’t say the words, někteří ji možná znáte spíš pod názvem Taboo game. A abych dlouho nechodila kolem horké kaše, teď vám ukážu, jak na to.

Co budete k téhle hře potřebovat:

  • pár kartiček podobných téhle naší,2
  • jednoho parťáka nebo třeba i celou bandu lidí, hrát můžete i ve dvojicích nebo ve skupině, jak je libo,
  • fantanzii, postřeh a dobré nápady.

Jak na to:

  • Vaším úkolem bude anglicky vysvětlit slovo, které je napsané nad čarou (viz naše slovíčko laugh). Znáte naši českou hru Kufr? Tak to je ono!
  • Říkáte si, že je to brnkačka? Čtěte dál!
  • Při popisu nesmíte použít slova, která jsou pod čarou! To už taková brnkačka není, co říkáte? :-)

Co si procvičíte a co se naučíte?

  • slovíčka,
  • naučíte se používat nová slova, nejen ta, která jsou ověřená a zarytá ve vaší paměti, a proto nemáte potřebu učit se nová. Tahle hra to ale všechno změní a to je k nezaplacení,
  • mluvit – už se vám nebude stávat, že se zaseknete, když vás zrovna honem rychle nenapadne slovo , které právě potřebujete,
  • rozumět mluvenému projevu.

Pokud pro vás tahle hra není žádnou novinkou, ukážu vám, co dalšího (kromě klasiky) se dá s takovou kartičkou ještě vymyslet.

Varianta 2:

Vymyslete 4 slova (klidně i víc nebo míň) pod čáru tak, aby byla opravdu dřina slovo nad čárou popsat.

3

Tip: Používejte obrázky. Co kdyby náhodou někdo nerozuměl slovu „tap“? :-) Takhle si ho určitě zapamatuje snáz.

Varianta 3: 

Než začnete s popisováním, musíte uhodnout, jaké slovo máte vlastně popisovat. Obrázek hodně napoví.

6

Varianta 4:  

Uhodněte slovo, které máte popisovat, a namalujte/přiřaďte k němu obrázek.

10

Tip: Obrázky můžete mít dopředu nachystané, děti můžou obrázek klidně namalovat samy.

Varianta 5:

Ta nejkreativnější. Došly vám kartičky? Vymyslete si vlastní! :-)

DON´T SAY THE WORDS! - no info

 

Tip: Pokud vás zrovna nic nenapadá, sledujte dění na facebookové stránce S angličtinou na koni. Tam o nové kartičky nebude nouze.

Tak co na hru říkáte? Vyzkoušejte ji a uvidíte, že s ní budete slavit úspěch. Další tipy a návody, jak na angličtinu hravě, najdete v mém e-booku 5 tipů jak být s angličtinou na koni, který si můžete stáhnout zdarma

A jak bývá mým zvykem, ještě si vás na závěr malinko vyzkouším. :-) Vraťte se na začátek k první kartičce a napište mi do komentářů, jak byste jinými slovy popsali slovíčko „laugh“. Nezapomeňte na to, že nesmíte použít slovíčka pod čarou. Hned uvidíme, jestli vám bude do smíchu. ;-)

Těším se na vaše nápady. ;-)

Jana Kochová
Mou velkou vášní je práce s lidmi a jejich jazykovými radostmi i starostmi. Učím své klienty, jak zvládnout angličtinu přirozeně a s úsměvem. Díky svým lektorským zkušenostem ráda inspiruji další lektory a učitele, kteří mají chuť a odvahu něco změnit, k vytváření lekcí, které baví, a opravdu naučí. Nadšená lektorka angličtiny a ještě nadšenější propagátorka výuky jazyků přes Skype. Autorka e-booku pro studenty: 5 tipů, jak být s angličtinou na koni a e-booků pro lektory: 3 lekce angličtiny, které budou bavit a Anglická gramatika hravě. Autorka unikátní Velké obrázkové sady 171 anglických nepravidelných sloves a zakladatelka projektu LANGON - jazyky online. Můj příběh si můžete přečíst tady.>>> Připojte se ke mně na Facebooku.>>>

Stáhněte si 20 obrázkových kartiček ZDARMA a zatočte už konečně s nepravidelnými slovesy!

Komentáře